تلفن مشاوره فروش : 021 - 88851719
يكشنبه 7 شهريور 1395
ترمه و سرمه دوزی یکی از اصیل ترین و کهن ترین هنرهای دستی ایران میباشد.
رو دوزیهای سنتی به و یژه هنر سرمه دوزی ترمه در سرزمین هنر و زیبایی و نگین هنرهای جهان اصفهان قدمت دیرینه دارد و زنان هنرمند اصفهانی با تولید و آموزش ، هنر سرمه دوزی را به سایر دیار ایران ترویج و گسترش دادند.
 ترمه کهن ایران با سابقه 25 سال در تولید ، نوع آوری و کاربردی نمودن این هنر در زندگی مردم ایران زمین نقش موثری را ایفا نموده است.
استاد غلامحسین شجاعی هنرمند رو دوزیهای سنتی اصفهان که مدیریت ترمه  کهن ایران را بعهده دارد باخلاقیت در اشکال ، رنگها و مدلهای ترمه و سرمه دوزی باعث رونق این هنر در ایران اسلامی شده است . ترمه کهن ایران  با آموزش و تولید رو دوزیهای سنتی و ایجاد کارگاههای صنایع دستی و ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان و نوع آوری در محصولات و ایجاد کیفیت مطلوب در تولید سرمه دوزی و رو دوزیهای سنتی ، ورود کالاهای خارجی به و یژه رومیزی های چینی و هندی  را کم رنگ تر کرده است و مردم ایران خرید رو دوزیهای سنتی ایران را نسبت به سایر کشورها ترجیح میدهند.
تولیدات ترمه کهن ایران شامل انواع رو دوزی های سنتی از قبیل ، سرمه دوزی انواع رومیزی ، رو تختی ، کوسن ، تابلو ، سجاده نماز ، کیف ترمه ، کفش ترمه ، مانتو ترمه ، جعبه جواهرات ترمه ،  پرده ترمه و مبل ترمه می باشد.

ترمه کهن ایران با حضور در نمایشگاههای خارجی با استقبال گرم مردم  سایر دیارروبرو بوده است. محصولات ترمه کهن ایران و انواع رو دوزیهای سنتی علاوه بر عرضه آن در کشور آمادگی صادرات به سایر کشورها را نیز دارد.