تلفن مشاوره فروش : 021 - 88851719
چهارشنبه 12 شهريور 1393

ترمه

ترمه کهن ایران

احیای سنت دیروز همراه با فن آوری امروز
ترمه و سرمه دوزی یکی از اصیل ترین و کهن ترین هنرهای دستی ایران میباشد.
رودوزیهای سنتی بویژه هنر سرمه دوزی ترمه در سرزمین هنر و زیبایی ونگین هنرهای جهان اصفهان قدمت دیرینه دارد و زنان هنرمند اصفهانی با تولید و آموزش،هنر سرمه دوزی را به سایر دیار ایران ترویج و گسترش دادند.
ترمه کهن ایران با سابقه 25 سال در تولید،نوع آوری و کاربردی نمودن این هنر در زندگی مردم ایران زمین نقش موثری را ایفا نموده است.
غلامخسین شجاعی هنرمند رودوزیهای سنتی اصفهان که مدیریت ترمه کهن ایران را بعهده دارد باخلاقیت در اشکال ، رنگها و مدلهای ترمه و سرمه دوزی باعث رونق این هنر در ایران اسلامی شده است . ترمه کهن ایران با آموزش و تولید رودوزیهای سنتی و ایجاد کارگاههای صنایع دستی و ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان و نوع آوری در محصولات و ایجاد کیفیت مطلوب در تولید سرمه دوزی و رودوزیهای سنتی ،ورود کالاهای خارجی بویژه رومیزی های چینی و هندی  را کم رنگ تر کرده است و مردم ایران خرید رودوزیهای سنتی ایران را نسبت به سایر کشورها ترجیح میدهند.
تولیدات ترمه کهن ایران شامل انواع رودوزیهای سنتی از قبیل ، سرمه دوزی انواع رومیزی ،  روتختی ، کوسن ، تابلو ، سجاده نماز، کیف ترمه ، کفش ترمه ، مانتو ترمه ، جعبه جواهرات ترمه ، پرده ترمه  و مبل ترمه می باشد.
ترمه کهن ایران با حضور در نمایشگاههای خارجی با استقبال گرم مردم سایر دیارروبرو بوده است. محصولات ترمه کهن ایران و انواع رودوزیهای سنتی علاوه بر عرضه آن در کشور آمادگی صادرات به سایر کشورها را نیز دارد.
منبع : ترمه کهن ایران